250LLE3R3MEFCT16.3X11
RubyconRubycon
250LLE3R3MEFCT16.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250LLE3R3MEFCT16.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.250LLE3R3MEFCT16.3X11.pdf2.250LLE3R3MEFCT16.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250LLE3R3MEFCT16.3X11
Varenummer 250LLE3R3MEFCT16.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 980539 pcs Datablad 1.250LLE3R3MEFCT16.3X11.pdf2.250LLE3R3MEFCT16.3X11.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 42mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne Q7309983 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3.3µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 3.3µF Applikationer General Purpose