250LSQ6800MNB64X119
RubyconRubycon
250LSQ6800MNB64X119 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250LSQ6800MNB64X119
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW
Dataark: 1.250LSQ6800MNB64X119.pdf2.250LSQ6800MNB64X119.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250LSQ6800MNB64X119
Varenummer 250LSQ6800MNB64X119 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1621 pcs Datablad 1.250LSQ6800MNB64X119.pdf2.250LSQ6800MNB64X119.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.520" Dia (64.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 8.9A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 10.502A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1932
250LSQ6800M64X119
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.110" (28.20mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.803" (122.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 6800µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 6800µF