250MXC1000MEFC35X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250MXC1000MEFC35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250MXC1000MEFC35X35.pdf2.250MXC1000MEFC35X35.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250MXC1000MEFC35X35
Varenummer 250MXC1000MEFC35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20947 pcs Datablad 1.250MXC1000MEFC35X35.pdf2.250MXC1000MEFC35X35.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.35A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.525A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1000µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1000µF Applikationer General Purpose