250MXC220MEFCSN20X30
RubyconRubycon
250MXC220MEFCSN20X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250MXC220MEFCSN20X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250MXC220MEFCSN20X30.pdf2.250MXC220MEFCSN20X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250MXC220MEFCSN20X30
Varenummer 250MXC220MEFCSN20X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56777 pcs Datablad 1.250MXC220MEFCSN20X30.pdf2.250MXC220MEFCSN20X30.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-1773
250MXC220MEFCSN20X30-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF