250PK33MEFCT810X20
RubyconRubycon
250PK33MEFCT810X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250PK33MEFCT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.250PK33MEFCT810X20.pdf2.250PK33MEFCT810X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250PK33MEFCT810X20
Varenummer 250PK33MEFCT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 237091 pcs Datablad 1.250PK33MEFCT810X20.pdf2.250PK33MEFCT810X20.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 205mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 307.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1580-2
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 33µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 33µF