250USC1200MEFCSN30X45
RubyconRubycon
250USC1200MEFCSN30X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250USC1200MEFCSN30X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250USC1200MEFCSN30X45.pdf2.250USC1200MEFCSN30X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250USC1200MEFCSN30X45
Varenummer 250USC1200MEFCSN30X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14420 pcs Datablad 1.250USC1200MEFCSN30X45.pdf2.250USC1200MEFCSN30X45.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 3.99A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.985A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1200µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 1200µF Applikationer General Purpose