250USG390MEFC20X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250USG390MEFC20X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250USG390MEFC20X35.pdf2.250USG390MEFC20X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250USG390MEFC20X35
Varenummer 250USG390MEFC20X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33954 pcs Datablad 1.250USG390MEFC20X35.pdf2.250USG390MEFC20X35.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 1.91A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.865A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 390µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 390µF Applikationer General Purpose