250USG470MEFCSN20X40
RubyconRubycon
250USG470MEFCSN20X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250USG470MEFCSN20X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250USG470MEFCSN20X40.pdf2.250USG470MEFCSN20X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250USG470MEFCSN20X40
Varenummer 250USG470MEFCSN20X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16064 pcs Datablad 1.250USG470MEFCSN20X40.pdf2.250USG470MEFCSN20X40.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 2.11A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.165A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3887
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 470µF