250VXG330MEFCSN22X35
RubyconRubycon
250VXG330MEFCSN22X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250VXG330MEFCSN22X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250VXG330MEFCSN22X35.pdf2.250VXG330MEFCSN22X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250VXG330MEFCSN22X35
Varenummer 250VXG330MEFCSN22X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30790 pcs Datablad 1.250VXG330MEFCSN22X35.pdf2.250VXG330MEFCSN22X35.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 1.64A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.46A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose