250VXG560MEFC35X25
Produkt oversigt
Varenummer: 250VXG560MEFC35X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250VXG560MEFC35X25.pdf2.250VXG560MEFC35X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250VXG560MEFC35X25
Varenummer 250VXG560MEFC35X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24133 pcs Datablad 1.250VXG560MEFC35X25.pdf2.250VXG560MEFC35X25.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 1.56A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.34A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 560µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 560µF Applikationer General Purpose