250VXR820MEFC35X35
Produkt oversigt
Varenummer: 250VXR820MEFC35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SNAP TERMINAL
Dataark: 1.250VXR820MEFC35X35.pdf2.250VXR820MEFC35X35.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250VXR820MEFC35X35
Varenummer 250VXR820MEFC35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SNAP TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20497 pcs Datablad 1.250VXR820MEFC35X35.pdf2.250VXR820MEFC35X35.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie VXR Ripple Current @ Low Frequency 2A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose