25MH733MEFCTZ6.3X7
RubyconRubycon
25MH733MEFCTZ6.3X7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25MH733MEFCTZ6.3X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25MH733MEFCTZ6.3X7.pdf2.25MH733MEFCTZ6.3X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25MH733MEFCTZ6.3X7
Varenummer 25MH733MEFCTZ6.3X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1515953 pcs Datablad 1.25MH733MEFCTZ6.3X7.pdf2.25MH733MEFCTZ6.3X7.pdf
Tolerance 33µF Overflade Mount Land Størrelse 0.098" (2.50mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie MH7
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current - Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 25V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 65mA
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 25MH733MEFCTZ6.3X7 Levetid @ Temp. -
Impedans - Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
Udvidet beskrivelse 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL Applikationer 1000 Hrs @ 105°C