25MXG8200MEFC22X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25MXG8200MEFC22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
Dataark: 1.25MXG8200MEFC22X30.pdf2.25MXG8200MEFC22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25MXG8200MEFC22X30
Varenummer 25MXG8200MEFC22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34870 pcs Datablad 1.25MXG8200MEFC22X30.pdf2.25MXG8200MEFC22X30.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 2.34A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.691A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 8200µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 8200µF Applikationer General Purpose