25SGV47M6.3X8
RubyconRubycon
25SGV47M6.3X8 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25SGV47M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Dataark: 1.25SGV47M6.3X8.pdf2.25SGV47M6.3X8.pdf3.25SGV47M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
1800 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25SGV47M6.3X8
Varenummer 25SGV47M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 613463 pcs Datablad 1.25SGV47M6.3X8.pdf2.25SGV47M6.3X8.pdf3.25SGV47M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 79mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 118.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4099-2
25SGV47M6.3X8-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 47µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 47µF