25SLV47M6.3X6.1
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25SLV47M6.3X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Dataark: 1.25SLV47M6.3X6.1.pdf2.25SLV47M6.3X6.1.pdf3.25SLV47M6.3X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25SLV47M6.3X6.1
Varenummer 25SLV47M6.3X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie SLV Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose