25VXG10000MEFC30X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25VXG10000MEFC30X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP
Dataark: 1.25VXG10000MEFC30X30.pdf2.25VXG10000MEFC30X30.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25VXG10000MEFC30X30
Varenummer 25VXG10000MEFC30X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 35948 pcs Datablad 1.25VXG10000MEFC30X30.pdf2.25VXG10000MEFC30X30.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 2.38A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.737A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10000µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10000µF Applikationer General Purpose