25YK22MEFCTA5X11
RubyconRubycon
25YK22MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25YK22MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25YK22MEFCTA5X11.pdf2.25YK22MEFCTA5X11.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25YK22MEFCTA5X11
Varenummer 25YK22MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5966 pcs Datablad 1.25YK22MEFCTA5X11.pdf2.25YK22MEFCTA5X11.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YK Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose