25YXG680M10X20
RubyconRubycon
25YXG680M10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25YXG680M10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25YXG680M10X20.pdf2.25YXG680M10X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25YXG680M10X20
Varenummer 25YXG680M10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2894 pcs Datablad 1.25YXG680M10X20.pdf2.25YXG680M10X20.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 770mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.4A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1240
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 46 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose