25ZL100MEFC6.3X11
RubyconRubycon
25ZL100MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZL100MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZL100MEFC6.3X11.pdf2.25ZL100MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZL100MEFC6.3X11
Varenummer 25ZL100MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 295986 pcs Datablad 1.25ZL100MEFC6.3X11.pdf2.25ZL100MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 202.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 405mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3990
25ZL100MEFC6.3X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 130 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose