25ZL330MEFCTA8X16
RubyconRubycon
25ZL330MEFCTA8X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZL330MEFCTA8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZL330MEFCTA8X16.pdf2.25ZL330MEFCTA8X16.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25ZL330MEFCTA8X16
Varenummer 25ZL330MEFCTA8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 695345 pcs Datablad 1.25ZL330MEFCTA8X16.pdf2.25ZL330MEFCTA8X16.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 547.25mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 995mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 56 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF