25ZL47MEFCTA5X11
RubyconRubycon
25ZL47MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZL47MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZL47MEFCTA5X11.pdf2.25ZL47MEFCTA5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZL47MEFCTA5X11
Varenummer 25ZL47MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1886137 pcs Datablad 1.25ZL47MEFCTA5X11.pdf2.25ZL47MEFCTA5X11.pdf
Tolerance 47µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie ZL
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 25V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 250mA
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 25ZL47MEFCTA5X11 Levetid @ Temp. -
Impedans 300 mOhm Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Udvidet beskrivelse 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL Applikationer 2000 Hrs @ 105°C