25ZL820MEFC10X23
RubyconRubycon
25ZL820MEFC10X23 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZL820MEFC10X23
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZL820MEFC10X23.pdf2.25ZL820MEFC10X23.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25ZL820MEFC10X23
Varenummer 25ZL820MEFC10X23 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 431727 pcs Datablad 1.25ZL820MEFC10X23.pdf2.25ZL820MEFC10X23.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 1.29A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.15A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 22 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 820µF