25ZLG47MEFC6.3X7
RubyconRubycon
25ZLG47MEFC6.3X7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLG47MEFC6.3X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLG47MEFC6.3X7.pdf2.25ZLG47MEFC6.3X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLG47MEFC6.3X7
Varenummer 25ZLG47MEFC6.3X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 252624 pcs Datablad 1.25ZLG47MEFC6.3X7.pdf2.25ZLG47MEFC6.3X7.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 86.4mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 480mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4172
25ZLG47MEFC6.3X7-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 150 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose