25ZLH68MEFCT15X11
RubyconRubycon
25ZLH68MEFCT15X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLH68MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLH68MEFCT15X11.pdf2.25ZLH68MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLH68MEFCT15X11
Varenummer 25ZLH68MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1603447 pcs Datablad 1.25ZLH68MEFCT15X11.pdf2.25ZLH68MEFCT15X11.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 172.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 345mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 220 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF