315KXF180MEFC35X20
Produkt oversigt
Varenummer: 315KXF180MEFC35X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP
Dataark: 1.315KXF180MEFC35X20.pdf2.315KXF180MEFC35X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 315KXF180MEFC35X20
Varenummer 315KXF180MEFC35X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34685 pcs Datablad 1.315KXF180MEFC35X20.pdf2.315KXF180MEFC35X20.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie KXF Ripple Current @ Low Frequency 850mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.19A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 180µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 180µF Applikationer General Purpose
Relaterede produkter
315LB3C1000T
315LB3C1000T
producenter: CTS Electronic Components
Beskrivelse: OSC VCXO 100.0000MHZ HCMOS SMD
På lager: 14188 pcs
Hent: 315LB3C1000T.pdf
RFQ
315KXF56MEFC20X20
315KXF56MEFC20X20
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 56UF 20% 315V SNAP
På lager: 25399 pcs
Hent: 315KXF56MEFC20X20.pdf
RFQ
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 315A 690VAC/500VDC