315MXC120MEFC20X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 315MXC120MEFC20X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 315V SNAP
Dataark: 1.315MXC120MEFC20X30.pdf2.315MXC120MEFC20X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 315MXC120MEFC20X30
Varenummer 315MXC120MEFC20X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 315V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24917 pcs Datablad 1.315MXC120MEFC20X30.pdf2.315MXC120MEFC20X30.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 750mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.05A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
315MXC120MEFC22X25
315MXC120MEFC22X25
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 120UF 20% 315V SNAP
På lager: 24699 pcs
Hent: 315MXC120MEFC22X25.pdf
RFQ
315MXC150MEFC22X30
315MXC150MEFC22X30
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP
På lager: 52549 pcs
Hent: 315MXC150MEFC22X30.pdf
RFQ
315MT
315MT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 315A 690VAC/500VDC