315MXC680MEFCSN30X50
RubyconRubycon
315MXC680MEFCSN30X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 315MXC680MEFCSN30X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP
Dataark: 1.315MXC680MEFCSN30X50.pdf2.315MXC680MEFCSN30X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 315MXC680MEFCSN30X50
Varenummer 315MXC680MEFCSN30X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16360 pcs Datablad 1.315MXC680MEFCSN30X50.pdf2.315MXC680MEFCSN30X50.pdf
Spændingsvurdering 315V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.14A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.996A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-1790
315MXC680MEFCSN30X50-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 315V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF