350MXC220MEFCSN22X45
RubyconRubycon
350MXC220MEFCSN22X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350MXC220MEFCSN22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP
Dataark: 1.350MXC220MEFCSN22X45.pdf2.350MXC220MEFCSN22X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350MXC220MEFCSN22X45
Varenummer 350MXC220MEFCSN22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27681 pcs Datablad 1.350MXC220MEFCSN22X45.pdf2.350MXC220MEFCSN22X45.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 1.05A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF