350TXW33MEFC8X40
RubyconRubycon
350TXW33MEFC8X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350TXW33MEFC8X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
Dataark: 1.350TXW33MEFC8X40.pdf2.350TXW33MEFC8X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350TXW33MEFC8X40
Varenummer 350TXW33MEFC8X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 46118 pcs Datablad 1.350TXW33MEFC8X40.pdf2.350TXW33MEFC8X40.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 330mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-1261
350TXW33MEFCEFR8X40
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.673" (42.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose