350USC470MEFCSN25X50
RubyconRubycon
350USC470MEFCSN25X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350USC470MEFCSN25X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP
Dataark: 1.350USC470MEFCSN25X50.pdf2.350USC470MEFCSN25X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350USC470MEFCSN25X50
Varenummer 350USC470MEFCSN25X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22400 pcs Datablad 1.350USC470MEFCSN25X50.pdf2.350USC470MEFCSN25X50.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 2.55A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.57A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose