350VXR180MEFC22X45
Produkt oversigt
Varenummer: 350VXR180MEFC22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP
Dataark: 1.350VXR180MEFC22X45.pdf2.350VXR180MEFC22X45.pdf
  • Besked
Specifikationer for 350VXR180MEFC22X45
Varenummer 350VXR180MEFC22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18490 pcs Datablad 1.350VXR180MEFC22X45.pdf2.350VXR180MEFC22X45.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXR Ripple Current @ Low Frequency 900mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.26A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 180µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 180µF Applikationer General Purpose