350WA33MEFC18X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 350WA33MEFC18X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
Dataark: 1.350WA33MEFC18X16.pdf2.350WA33MEFC18X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 350WA33MEFC18X16
Varenummer 350WA33MEFC18X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 109376 pcs Datablad 1.350WA33MEFC18X16.pdf2.350WA33MEFC18X16.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie WA Ripple Current @ Low Frequency 270mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 405mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose