35JGV4.7M4X6.1
RubyconRubycon
35JGV4.7M4X6.1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35JGV4.7M4X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35JGV4.7M4X6.1.pdf2.35JGV4.7M4X6.1.pdf3.35JGV4.7M4X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35JGV4.7M4X6.1
Varenummer 35JGV4.7M4X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 814696 pcs Datablad 1.35JGV4.7M4X6.1.pdf2.35JGV4.7M4X6.1.pdf3.35JGV4.7M4X6.1.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie JGV Ripple Current @ Low Frequency 15mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 22.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4.7µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4.7µF Applikationer Automotive, High Temperature Reflow