35MU683MZ12012
RubyconRubycon
35MU683MZ12012 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35MU683MZ12012
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.068UF 20% 35VDC 0805
Dataark: 35MU683MZ12012.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35MU683MZ12012
Varenummer 35MU683MZ12012 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP FILM 0.068UF 20% 35VDC 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63136 pcs Datablad 35MU683MZ12012.pdf
Spændingsvurdering - DC 35V Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±20% Afslutning Solder Pads
Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Serie PMLCAP®, MU
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.039" (1.00mm) Funktioner -
Dielektrisk materiale Acrylic, Metallized Detaljeret beskrivelse 0.068µF Film Capacitor 35V Acrylic, Metallized 0805 (2012 Metric)
kapacitans 0.068µF Applikationer DC Link, DC Filtering