35MXC18000MEFC35X35
Produkt oversigt
Varenummer: 35MXC18000MEFC35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP
Dataark: 1.35MXC18000MEFC35X35.pdf2.35MXC18000MEFC35X35.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 35MXC18000MEFC35X35
Varenummer 35MXC18000MEFC35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39185 pcs Datablad 1.35MXC18000MEFC35X35.pdf2.35MXC18000MEFC35X35.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 4.37A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.0255A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 18000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 18000µF Applikationer General Purpose