35PJV180M8X10.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PJV180M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 180UF 20% 35V SMD
Dataark: 35PJV180M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PJV180M8X10.5
Varenummer 35PJV180M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 180UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 41602 pcs Datablad 35PJV180M8X10.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Type Hybrid
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie PJV
Ripple Current @ Low Frequency 96mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 1.92A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4304-6
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 25 mOhm Detaljeret beskrivelse 180µF 35V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 25 mOhm 4000 Hrs @ 125°C
kapacitans 180µF Applikationer Automotive