35PK680MEFC10X16
RubyconRubycon
35PK680MEFC10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PK680MEFC10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35PK680MEFC10X16.pdf2.35PK680MEFC10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PK680MEFC10X16
Varenummer 35PK680MEFC10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 138080 pcs Datablad 1.35PK680MEFC10X16.pdf2.35PK680MEFC10X16.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 910mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.092A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1744
35PK680MEFC10X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 680µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
35PM1
35PM1
producenter: Conxall / Switchcraft
Beskrivelse: CONN JACK MONO 3.5MM PNL MNT
På lager: 38474 pcs
Hent: 35PM1.pdf
RFQ
35PK470MEFCT810X12.5
35PK470MEFCT810X12.5
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
På lager: 501042 pcs
Hent: 35PK470MEFCT810X12.5.pdf
RFQ
35PK680MEFCT810X16
35PK680MEFCT810X16
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Hent: 35PK680MEFCT810X16.pdf
35PSB
35PSB
producenter: JKL Components Corporation
Beskrivelse: LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 35V
Hent: 35PSB.pdf
35PK470M10X12.5
35PK470M10X12.5
Hent: 35PK470M10X12.5.pdf
35PK47MEFC5X11
35PK47MEFC5X11
Beskrivelse: CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Hent: 35PK47MEFC5X11.pdf
35PM2A
35PM2A