35PX220MEFC8X11.5
RubyconRubycon
35PX220MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PX220MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35PX220MEFC8X11.5.pdf2.35PX220MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PX220MEFC8X11.5
Varenummer 35PX220MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 175972 pcs Datablad 1.35PX220MEFC8X11.5.pdf2.35PX220MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 360mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2251
35PX220MEFC8X11.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
35PSB
35PSB
producenter: JKL Components Corporation
Beskrivelse: LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 35V