35SZV10M5X5.5
RubyconRubycon
35SZV10M5X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SZV10M5X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SZV10M5X5.5.pdf2.35SZV10M5X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SZV10M5X5.5
Varenummer 35SZV10M5X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 853261 pcs Datablad 1.35SZV10M5X5.5.pdf2.35SZV10M5X5.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie SZV Ripple Current @ Low Frequency 52.25mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 95mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2457-2
35SZV10M5X5.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 2 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose