35THV47M6.3X8
RubyconRubycon
35THV47M6.3X8 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35THV47M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35THV47M6.3X8.pdf2.35THV47M6.3X8.pdf3.35THV47M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
1800 pcs
2700 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35THV47M6.3X8
Varenummer 35THV47M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 508647 pcs Datablad 1.35THV47M6.3X8.pdf2.35THV47M6.3X8.pdf3.35THV47M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie THV Ripple Current @ Low Frequency 100mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 200mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2053-2
35THV47M6.3X8-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 700 mOhm @ 100kHz
Detaljeret beskrivelse 47µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C kapacitans 47µF