35USC15000MEFCSN25X45
RubyconRubycon
35USC15000MEFCSN25X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35USC15000MEFCSN25X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Dataark: 1.35USC15000MEFCSN25X45.pdf2.35USC15000MEFCSN25X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35USC15000MEFCSN25X45
Varenummer 35USC15000MEFCSN25X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26447 pcs Datablad 1.35USC15000MEFCSN25X45.pdf2.35USC15000MEFCSN25X45.pdf
Tolerance 15000µF Overflade Mount Land Størrelse 0.394" (10.00mm)
Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm) Serie USC
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - Snap-In
Pitch - Connector 35V Pakke / tilfælde -
Andre navne 1189-2884
35USC15000MEFCSN25X45-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal kondensatorer 4.8A Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer 35USC15000MEFCSN25X45
Levetid @ Temp. - Impedans -
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) Udvidet beskrivelse 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP
Applikationer 3000 Hrs @ 85°C