35USG8200MEFCSN25X30
RubyconRubycon
35USG8200MEFCSN25X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35USG8200MEFCSN25X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP
Dataark: 1.35USG8200MEFCSN25X30.pdf2.35USG8200MEFCSN25X30.pdf
  • Besked
Specifikationer for 35USG8200MEFCSN25X30
Varenummer 35USG8200MEFCSN25X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 19201 pcs Datablad 1.35USG8200MEFCSN25X30.pdf2.35USG8200MEFCSN25X30.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 3.47A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.991A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3918
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 8200µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 8200µF