35VXG10000MEFCSN35X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35VXG10000MEFCSN35X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
Dataark: 1.35VXG10000MEFCSN35X30.pdf2.35VXG10000MEFCSN35X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35VXG10000MEFCSN35X30
Varenummer 35VXG10000MEFCSN35X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25004 pcs Datablad 1.35VXG10000MEFCSN35X30.pdf2.35VXG10000MEFCSN35X30.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 2.78A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.197A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10000µF Applikationer General Purpose