35YXG1000MEFC16X20
RubyconRubycon
35YXG1000MEFC16X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXG1000MEFC16X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.35YXG1000MEFC16X20.pdf2.35YXG1000MEFC16X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXG1000MEFC16X20
Varenummer 35YXG1000MEFC16X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124978 pcs Datablad 1.35YXG1000MEFC16X20.pdf2.35YXG1000MEFC16X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie YXG Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 1000µF