35YXG220MEFCTA8X16
RubyconRubycon
35YXG220MEFCTA8X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXG220MEFCTA8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35YXG220MEFCTA8X16.pdf2.35YXG220MEFCTA8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXG220MEFCTA8X16
Varenummer 35YXG220MEFCTA8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 674172 pcs Datablad 1.35YXG220MEFCTA8X16.pdf2.35YXG220MEFCTA8X16.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 420mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 87 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose