35YXG3900MEFC18X40
RubyconRubycon
35YXG3900MEFC18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXG3900MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35YXG3900MEFC18X40.pdf2.35YXG3900MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXG3900MEFC18X40
Varenummer 35YXG3900MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34482 pcs Datablad 1.35YXG3900MEFC18X40.pdf2.35YXG3900MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 2.996A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.28A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1747
35YXG3900MEFC18X40-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 12 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3900µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 3900µF Applikationer General Purpose