35YXG470MT810X20
RubyconRubycon
35YXG470MT810X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35YXG470MT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35YXG470MT810X20.pdf2.35YXG470MT810X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35YXG470MT810X20
Varenummer 35YXG470MT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 327230 pcs Datablad 1.35YXG470MT810X20.pdf2.35YXG470MT810X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 770mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.4A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 46 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF