35ZL680MEFC12.5X20
RubyconRubycon
35ZL680MEFC12.5X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZL680MEFC12.5X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZL680MEFC12.5X20.pdf2.35ZL680MEFC12.5X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZL680MEFC12.5X20
Varenummer 35ZL680MEFC12.5X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 115663 pcs Datablad 1.35ZL680MEFC12.5X20.pdf2.35ZL680MEFC12.5X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 1.298A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.36A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3999
35ZL680MEFC12.5X20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 21 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose