35ZLG150MEFC8X11.5
RubyconRubycon
35ZLG150MEFC8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLG150MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZLG150MEFC8X11.5.pdf2.35ZLG150MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZLG150MEFC8X11.5
Varenummer 35ZLG150MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 752420 pcs Datablad 1.35ZLG150MEFC8X11.5.pdf2.35ZLG150MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 490mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 36 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 150µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 150µF