35ZLG330MEFC10X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLG330MEFC10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZLG330MEFC10X16.pdf2.35ZLG330MEFC10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZLG330MEFC10X16
Varenummer 35ZLG330MEFC10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 381596 pcs Datablad 1.35ZLG330MEFC10X16.pdf2.35ZLG330MEFC10X16.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 1.001A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.82A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 20 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF